Swędzące krostki na tułowiu

Witam Od dwóch miesięcy borykam się z mocno swędzącymi krostkami. Najpierw pojawiły się pod biustem, potem pod pępkiem na całej linii gdzie zaczynają się majtki Zmieniłam proszek do prania Ale to nic nie pomogło Krostki przeniosły się na dół pleców, szyję i za uszami a powoli już na ręce Nie ropieję, są czerwone (początkowo raczej w kolorze skóry i bardziej wyczuwalne niż widoczne) występuję raczej w skupiskach Gdy się drapię od razu pojawia się zaczerwienienie Proszę o poradę

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane zmiany mogą mieć wiele przyczyn, w tym najbardziej prawdopodobne są alergiczne lub infekcyjne. Koniecznie proszę zatem skonsultować się z lekarzem (najlepiej specjalistą dermatologiem), który podczas bezpośredniej wizyty przede wszystkim oceni opisane zmiany. Być może sama ocena zmian pozwoli postawić konkretną diagnozę oraz rozpocząć właściwe leczenie.

Witam! Opisane zmiany najprawdopodobniej są wynikiem reakcji alergicznej. Myślę że w tej sytuacji warto wykonać podstawowe testy skórne i zastosować leki blokujące wydzielanie mediatorów zapalnych.