Swędzące plamy na udach

Witam serdecznie. Mam problem ze skórą . Zaczęło się to zimą zeszlego roku. Wyszly mi plamy na udach. Gdy na dworze byly dodatnie temperatury (wiosna) plamy zeszly. Tak samo mam teraz. Plam jest mniej . Moge wyslac zdjecie jesli ktos poda maila. Zanim obejrzy mnie dermatolog troche poczekam na wizytę. Plamy rzadko zaswedza. Jak jest mi za cieplo . Od zimna sie robia tzn jak juz sa minusowe temperatury gdy juz wyjda to do wiosny bede miec. Gdy jest mrozno robia sie sine.

Lek. Tomasz Budlewski

Być może jest to pewnego rodzaju reakcja na mróz. Proszę udać się do lekarza dermatologa lub alergologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Witam. Tego typu zmiany najprawdopodobniej są wynikiem nadwrażliwości na niską temperaturę otoczenia. Jest to pewien rodzaj reakcji alergicznej. Odpowiednie leczenie powinien wdrożyć specjalista dermatolog.