Swędzące zmiany na skórze dłoni, ud i penisa

Witam, mam 20 lat. Od jakichś dwóch miesięcy pojawiło się u mnie coś w podobne do alergii, a mianowicie małe cholernie swędzące krostki między palcami u dłoni i na nadgarstkach, po jakimś tygodniu od pojawienia się tych krostek zamieniały się one w suchą i złuszczającą się skórę, która nadal okropnie swędzi. Tutaj załączam zdjęcia nadgarstków i fragmentu skóry między kciukiem a palcem wskazującym: http://www.picshot.pl/public/viewset/112536 Udałem się do lekarza, który stwierdził, że w 90% jest to alergia i przepisał mi lek Zyrtec, ale niestety ten lek w ogóle mi nie pomagał tak jakby nie działał na mnie i swędzenie nie ustało, a bardziej zaczęło rozwijać się dalej i przenosić na kolejne miejsca na ciele, więc postanowiłem spróbować o poradę jakichś innych specjalistów co by nie wydawać pieniędzy w błoto. Teraz mam takie krostki też na udach w okolicach penisa, na jednej i drugiej nodze, foto troszkę niewyraźne: http://www.picshot.pl/public/view/177168 Od nadgarstków do początku pach, również po prawej i lewej stronie brzucha mam takie krostki ale najgorsze zmiany jakie zaobserwowałem przez te 2 miesiące zostawiłem na sam koniec i chodzi tu o samego penisa. Co tu dużo mówić, proszę zobaczyć: http://www.picshot.pl/public/view/177172 Swędzenie jest po prostu nie do zniesienia, najgorzej jest w porach wieczornych i tuż po kąpieli, miałem kilka razy dosłownie "napady" swędzenia w nocy podczas snu, z którego się natychmiast budziłem w celu złagodzenia świądu drapaniem, gdyż było to ostatnim moim ratunkiem. Proszę o pomoc i pozdrawiam serdecznie!

Witam! Świąd, szerzenie zmian skórnych jak również nasilenie świądu w nocy mogły by sugerować świerzb jednakże załączone zdjęcia zdają się wykluczać taką przyczynę. Na podstawie zdjęć wydaje się, że zmiany mają podłoże alergiczne. W związku z tym konieczne jest zebranie dokładnego wywiadu, przeprowadzenie badania fizykalnego oraz określenie ewentualnych alergenów. Oprócz tego konieczne jest leczenie odczulające. Oprócz antagonistów receptorów histaminowych H2 (cetyryzyna) pomocne może być stosowanie wapnia oraz witaminy C. Proponuję zgłosić się do alergologa lub dermatologa w celu dokładnej diagnostyki problemu. W tej chwili trudno powiedzieć coś więcej. Pozdrawiam serdecznie!