Swędzenie pleców po metkach na ubraniu

Witam! Mam dziwny problem, otóż metki na ubraniach powodują, że swędzą mnie plecy. Często tak miałam ale teraz na plecach zrobiło mi się kółko wielkości 4cm x 4cm. Swędzi mnie to, a skóra mnie boli i schodzi z tego miejsca. Utrzymuje mi się to ponad 2 tygodnie. Nie wiem czy mam iść z tym do lekarza, bo boję się, że się ośmieszę. Również na klatce piersiowej miałam krostkę, a teraz zrobiła mi się plama czerwona i strupek, który przez przypadek zadrapałam. Na tej rance znowu zrobił mi się strupek, który się nie goi. Proszę o pomoc i odpowiedź.
ponad rok temu

Witam serdecznie.
Metki często wykonywane są z innego rodzaju materiału i powodują podrażnienia skóry. Najprostszy sposób aby tego uniknąć , to po prostu metki usuwać. Tym razem być może doszło do nadkażenia bakteryjnego zmiany - zarówno po podrażnieniu po metce, jak i na klatce piersiowej, jeżeli przez najbliższe kilka dni zmiana nie ustąpią będzie trzeba udać się do lekarza (proszę spróbować do lekarz rodzinnego, jeżeli będzie taka potrzeba lekarz skieruje do dalszego specjalisty).
Pozdrawiam.