Swędzenie pochwy i grudkowaty śluz

Dzień dobry!! Mam pytanie otóż cztery dni temu (poniedziałek) powinnam dostać okresu, ale nie dostałam i we wtorek zaczęło się straszne swędzenie pochwy i grudkowaty śluz i dodam że dzisiaj (czwartek) już czuję że te swędzenie powoli ustaje, czy to możne być grzybica pochwy? I czy to może wpływać na to że spóźnia mi się okres? Dodam że już kiedyś też tak miała kilka razy i zawsze wtedy kiedy powinien mi się zacząć okres, ale zawsze samo przechodzi.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy najpewniej są wynikiem zakażenia pochwy o etiologii grzybiczej. Taka infekcja może być też przyczyną opóźnienia miesiączki. W celu rozpoczęcia leczenia proszę udać się do lekarza ginekologa.