Czego przyczyną jest grudkowaty śluz?

Witam,
uprawialiśmy dzisiaj z partnerką petting, na zakończeniu tego zobaczyłem, że mam na palcu wydzielinę - białą grudkę. Dziewczyna nie ma żadnych objaw swędzenia itp. Co to może być?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Obecność białych grudek w śluzie zazwyczaj jest symptomem infekcji grzybiczej. Zakażeniu grzybiczemu nie muszą towarzyszyć objawy takie jak uporczywe swędzenie czy nieprzyjemny zapach z pochwy. Pana partnerka powinna udać się jak najszybciej do lekarza. Po potwierdzeniu diagnozy będzie możliwe zastosowanie odpowiedniej farmakoterapii.