Swędzenie pochwy u 38-latki

witam od kilku dni swędzi mnie w pochwie i okolicy co mogę wziazc proszę o pomoc

Witam,
należałoby udać się do ginekologa aby stwierdził po badaniu i zebraniu wywiadu czy jest to spowodowane infekcją czy świąd wynika z niedoboru estrogenów.
Lekarz zaleci odpowiednie środki farmakologiczne.
Miejscowo może Pani zastosować środki dostępne bez recepty w aptece (lactovaginal, iladian direct)
pozdrawiam