Swędzenie w okolicach pochwy i upławy

Otóż niedługo kończę 17 lat. Jestem dziewicą. I mam taki problem ginekologiczny. Już od dawna miałam swędzenie w okolicach pochwy i upławy. Bram jakąś maść i mi przeszło. Dowiedziałam się, że mogły być to objawy po antybiotykach. Miesiączkę Mam co 21-24 dni jest dość regularne teraz, bo była co 21 dni natomiast teraz mi się spóźnia. Dodam jeszcze, że mam upławy w sumie nie widać ich, bo jak nosze wkładki to nie ma nic gęstego, ale widać takie plamy. Największym problemem jest to że strasznie śmierdzą. Nie byłam jeszcze nigdy u ginekologa, ponieważ się boję, że to jest coś poważnego. I chciałam się dowiedzieć, czy to jest coś poważnego. Z góry dziękuję za odpowiedź:)

Redakcja abcZdrowie

Nieprawidłowo wyglądająca  i o nieprzyjemnym zapachu wydzielina z pochwy może wskazywać na infekcję. Bez oceny tej wydzieliny przez ginekologa nie można włączyć skutecznego leczenia. Proponuję wizytę w poradni ginekologicznej dla dziewcząt, gdzie pracują lekarze specjalizujący się w problemach ginekologicznych młodych kobiet. Konieczna będzie także obecność dorosłego opiekuna (mamy, siostry) podczas wizyty.