Świąd skóry za uszami

Witam .! :) mam 14 lat i jestem dziewczyna. Od 2 dni swędzi mnie skóra za uszami i nad potylica. Jak dotykam to jest ciepłe i wydaje mi się że są tam małe bombelki. Prawdopodobnie mam łupież , ale nie jestem pewna.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ponieważ jesteś niepełnoletnia przede wszystkim porozmawiaj z rodzicami. Następnie wspólnie powinniście udać się na konsultację do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Twoje objawy mogą mieć bowiem podłoże alergiczne, infekcyjne, pasożytnicze czy też być wynikiem innego schorzenia z grupy dermatologicznych. Lekarz oceni opisane przez Ciebie zmiany i wdroży właściwe postępowanie.

Witam,
z opisu wynika że jest to alergiczne zapalenie skóry (szampon, odżywka?) lub łojotokowe zapalenie skóry.
Na początek proponuję:
1. cetalergin 2x1tabl
2. szampon emolium do wrażliwej skóry
Pozdrawiam