Świeże erytroyty w moczu u 4,5-latka

witam bylam u nefrologa z 4,5 letnim chłopcem,poniewaz w badaniu moczu pojawialy się erytrocyty swieze od 3-5 wpw,lekaz kazala zrobić dobowa zbiórkie moczu,i wyszlo za dużo kwasu moczowego w moczu,pani doktor kazala dawac mniej produktów z puryna,i stwierdzila ze erytrocyty swieze sa od kwasu moczowego,ale ja podalam dziecku furaginum i nie ma już erytrocytów w moczu,teraz zastanawie mnie to czy moglo to być jednorazowe podwyższenie kwasu moczoweo,bo i mało nasikal w ciągu doby,czy powinnam zrob

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję powtórzyć badani ogólne moczu za około tygodnia i udać się z wynikiem do lekarza pediatry.