Świszczenie w płucach po zapaleniu gardła

Wostatni tydzień sierpnia brałam antybiotyk na zapalenie gardła przez 6dni po tygodniu lekarz stwierdził ostre zapalenie gardła, oskrzeli i świszczenie w płucach. Przepisał antybiotyk.Teraz mam wyjałowiony organizm(grzyb na języku),nadal źle mi się oddycha.Wyniki badań krwi w normie oprócz leukocytów(11,80),granulocytów(8,60) w % (72,60),OB 16,natomiast obniżone MCHC(31,70),rtg klatki piersiowej: zrosty opłucnej przeponowej lewe.Płuca i serce bez zmian.Udać się do pulmonologa prywatnie?

Aleksander Ropielewski

Problemy z oddyychaniem mogą wynikać zarówno z czynnej infekcji jak i nadwrażliwości drzewa oskrzelowego po przebytej infekcji dróg oddechowych. Wskazane stosowanie probiotyków celem odbudowy flory bakteryjnej. Jeżeli objawy nie ustępuja wskazany również kontakt z pulmunologiem.