Przeciążone gardło i krtań oraz obturacyjne zapalenie oskrzeli u nauczyciela

Jestem nauczycielem na 1,5 etatu. Odkąd zaczęłam więcej pracować (mam nawet po 10 lekcji w ciągu jednego dnia) pojawiły się problemy z przeciążonym gardłem,krtanią,,a tym samym problemy z mówieniem, infekcje.Obecnie mam obturacyjne zapalenie oskrzeli po przechodzonej infekcji krtani.Boję się co będzie dalej, proszę o poradę jak moge zadbać o swój głos, jak mogę zapobiegać w tym przypadku infekcjom związanym z przeciążonym gardłem i krtanią.Może są jakieś domowe sposoby dla pracujących głosem.?

Jeżeli już w tym wieku masz problemy z głosem w tym zawodzie to oznacza jedno. Musisz zmienić zawód. Z uwarunkowaniami genetycznymi nie wygrasz. Obturacyjne zapalenie oskrzeli trzeba rozpoznać u pulmonologa po spirometrii itd. Nie poddaj się polskiej paranoi astmy pod naciskiem producentów wziewów sterydowych.