Symetryczne, powiększone węzły chłonne

Mam powiększone węzły chłonne symetrycznie, jeden jest trochę większy od drugiego, po obu stronach szyi. Znajdują się one tuż na obojczykiem są twarde. 3 tygodnie temu byłam u lekarza, bo pojawiły się jakaś czerwona wysypka na rękach, myślałam że być może, to półpasiec, lekarz stwierdził jednak uczulenie, które po maściach i tabletkach prawie znikło. Teraz pojawiły się zaczerwienienia na skórze szyi, być może od poparzenia słonecznego. 2 tygodnie temu zasnęłam na słońcu. Co to może być.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane powiększenie węzłów chłonnych nadobojczykowych wymaga bezwzględnej diagnostyki. Zdecydowanie proszę nie bagatelizować problemu, tylko skonsultować się z lekarzem POZ, który przede wszystkim zleci podstawowe badania. Być może konieczna będzie także konsultacja hematologiczna.