Syndrom Downa u dziecka a brak zmian w wyglądzie

dobry wieczor,mam pytanie odnosnie mojego miesiecznego synka.Lekarze stwierdzili u niego syndrom dawna,lecz my jak i wszyscy nasi znajomi i rodzina nie widzimy zadnych zmian w jego wygladzie.Martwi mnie tylko to ,ze gdy Maly placze ma bardzo zgrubiale gorne powieki,czy to jest ten objaw?pediatra mowil ze ma zatkane kanaliki,musze zaznaczyc ,ze zaraz po ur.jest problem z jego oczkami,byly zaropiale i lzawiace.Teraz juz nie lzawia lecz oczka sa nadal nabrzmiale.dziekuje za odp.

powinna pani poprosić o skierowanie do poradni genetycznej na badania które wykluczą zesp. Downa . Może lekarz mówiąc o syndromie Downa miał na myśli nie zespól Downa ale tylko pewne cechy wyglądu?