Syrop na kaszel a antybiotyk

Witam moja roczna coreczka dostala antybiotyk.. amoxycyline.. na zapalenie ucha. Ale zaczela bardzo kaszlec. Czy moge dolaczyc jej syrop na kaszel? Nie bedxie to kolidowalo z antybiotykiem? Mam syrop gliceryna & miod & cytryna .. dziekuje z góry za pomoc :-)

Aleksander Ropielewski

Odradzam stosowanie takiego syropu wykrztuśnego u tak małego dziecka. Proponuję zastosowanie syropu z bromheksyną, które stosować można u dzieci od 6 miesiąca życia, oczywiście jeżeli córka nie ma przeciwwskazań. Nie zaszkodzi to w terapii antybiotykowej.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski