System 21-7 w tabletkach antykoncepcyjnych

Witam. Zgodnie z zaleceniem swojego ginekologa po miesięcznej przerwie w braniu tabletek antykoncepcyjnych pierwsza tabletkę wzięłam bez menstruacji w czasie kiedy ona powinna wystąpić. I stad moje pytanie, czy zrobić normalna tygodniowa przerwę wynikającą z systemu 21 7 czy nie i wziąć następne opakowanie bez przerwy na krwawienie? I czy moje zabezpieczenie nastąpiło po tygodniu zażywania tabletek czy dopiero od następnego opakowania?Bardzo nurtuje mnie to pytanie. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, proszę zrobić przerwę na krwawienie. Zabezpieczenie jest wcześniej niż po całym opakowaniu pobieranie, po tygodniu już powinna być Pani zabezpieczona. Pozdrawiam.