Szansa na ciążę po zmianie tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Od miesiąca pdzyjmuje microgyron 21 (zostalo 5 tabletek do konca) wczesniej przyjmowalam przez 2 miesiące tabletki Dionelle ale dopadly mnie skutki uboczne i ominelam 2 tabletki z nakazu lekarza i gdy tylko pojawiło sie krwawienie przyjęłam tabletke M21 zgodnie z zaleceniami lekarza. Wspolzylam z chlopakiem tydzien później bez prezerwatywy jednakze nie doszlo do wytrysku. Jaka szansa na ciaze?

Aleksander Ropielewski

Szansa na zajście w ciążę jest niewielka, jednak większa niż przy stosowaniu preparatu przez 7 dni (w Pani przypadku doszło do stosunku dokładnie w 7 dniu regularnego przyjmowania microgynon 21). Nie sposób ocenić dokładne prawdopodobieństwo zajścia w ciążę.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski