Szansa na zwrot kosztów za zabieg usunięcia zaćmy w Czechach

Witam.W marcu tego roku przeszedlem zabieg usuniecia zacmy w Czechach.Z wrocilem sie do Katowickiego NFZ o zwrot kosztow zabiegu.Dostalem odpowiedz negatywna bo byl to zabieg planowany a nie nagly.Czy obecnie po ratyfikowaniu niedawno przez Polske wytycznych UE mam szanse na zwrot kosztow za zabieg.Dziekuje.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję napisać pismo bezpośrednio do głównej centrali NFZ.