Szczepienie 4-miesięcznego niemowlaka a kontakt starszego dziecka z rumieniem zakaźnym

Witam Czy powinnam się wstrzymac ze szczepieniem 4miesiecznego synka (6w1 oraz rotarix) jezeli w grupie przedszkolnej starszej córki panuje rumien zakaźny? corka póki co nie wykazuje objawów ew. zakazenia... pozdrawiam, Edyta

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nie ma konieczności wstrzymywania się ze szczepieniem. Niemniej jednak każdorazowo kwalifikację do szczepienia przeprowadza lekarz podczas badania.