Szczepienie przeciw żółtaczce przed operacją usunięcia torbieli

Za nie cale 3 tygodnie mam zabieg operacyjny - wycięcie torbieli środkowej szyi. Żaden z lekarzy (chirurg, anestezjolog) nie wskazywał bym się zaszczepiła przeciw żółtaczce. Czy te szczepienie jest konieczne? Czy mogę się poddać temu zabiegowi bez szczepienia? Co mi może grozić?

Lek. Tomasz Budlewski

a czy nie była Pani szczepiona zgodnie z kalendarzem szczepień? sadzę, ze lekarz moze wychodzic z załózenia ze byla Pani szczepiona. proponuję udac sie do lekarza kierujacego na zabieg.

Witam , decyzje co do ew. szczepienia podejmują przyszli operatorzy! - ja nie potrafię się na ten temat wypowiedzieć! Proszę o KONKRETNY kontakt z przyszłymi operatorami!!! z.żurawski