Szczepienie przeciwko odrze dla 9-latka a możliwość odmowy

Syn ma 9 lat. Dostalam wezwanie na szczepienie przeciwko Odrze.Nie chce szczepic syna gdyz uwazam ze szczepionki sa niebezpieczne I niepotrzebne.Czy musze zglosic fakt ze syn nie bedzie szczepiony do mojej przychodni?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak i musi Pani poświadczyć odmowę szczepienia na piśmie. Zachorowania na odrę zdarzają się w.naszym kraju rzadko tylko dlatego, że zdecydowana większość ludzi jest zaszczepiona. W Stanach Zjednoczonych,gdzie szczepionka przestała być obowiązkowa ok. 10lat temu, w ubiegłym roku odnotowano najwyższy wskaźnik zachorowań na tę chorobę od lat trzydziestych ubiegłego wieku. Oznacza to, że przez gwałtownie rosnący odsetek ludzi nieszczepionych epidemia powraca. Sugeruję więc ponownie przemyśleć swoją decyzję dotyczącą odmowy szczepienia dziecka.