Szczepienie przeciwko ospie a ciąża

Witam,planujemy z mężem drugie dziecko-5l.synek chodzi do przedszkola,nie chorował na ospę w.,nie był szczepiony za ospę ze względów neurologicznych(opóźniony rozwój mowy.Sama nie chorowałam na ospę i dzisiaj zaszczepiono mnie 1dawką.I mam pytanie - czy po 2 dawce i odczekaniu min.miesiąca w przypadku ciąży rozwijający się płód zostanie uchroniony przed zakażeniem w przypadku gdyby synek w tym czasie zachorował na ospę? Pozdrawiam i dziękuję

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, niestety 100% pewności nikt Pani nie da, warto odczekać minimum 3 miesiące od drugiej dawki szczepionki ze staraniami o ciążę. Pozdrawiam