Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Szmery w sercu u 4-letniego dziecka

Witam . Mam 4-letniego syna u którego lekarz usłyszał szmery na sercu miał jakiś rok. Podobno często tak jest u takich dzieci i mieliśmy obserwować . i tak było przy każdej następnej wizycie sprawdzane i cały czas były ponad pół roku temu znikły . a teraz znowu wróciły co to może być i czy powinniśmy odwiedzić kardiologa ? Czy nadal czekać jak doktor radzi tylko na co?
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Leczenie chorób serca

Omdlenia, kołatanie serca, obrzęki, zasinienie skóry, ból w klatce piersiowej ? to mogą być objawy choroby serca. Jednym z powszechnie występujących schorzeń jest choroba wieńcowa. Prof. Janina Stępińska opowiada o farmakologii w przypadku jej wystąpienia, jako jednym z możliwych działań prowadzących do wyzdrowienia.

Lek. Bianka Małczuk
64 poziom zaufania

Witam. W przypadku wysłuchania szmeru w sercu zalecana jest konsultacja u lekarza kardiologa i wykonanie badania echo serca. Najczęściej szmery u dzieci w tym wieku nie są związane z występowaniem poważnych schorzeń, ale zalecana jest obserwacja i wykonanie badania obrazowego. Skierowanie do lekarza kardiologa może wystawić lekarz rodzinny. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy