Szorstkie plamy u rocznego dziecka

witam serdecznie moja corka ma 12 miesiecy i na skórze na brzuszku i nóżkach pojawiły sie takie szorstkie czerwone plamki( raczej nie swedzące bo corka sie nie drapie). Karmiona jest piersią, a nabiału nie jada zbyt dużo.czego przyczyną mogą być takie plamy( od jakiegos czasu zaczeło sie to pojawiać - raz ma tego wiecej a czasem jej to zanika ale po jakims czasie znow powraca.) w domu mamy psa, czy jest mozliwosc ze to przez sierść? dziekuje za odpowiedz. Roksana

Witam! Opisane zmiany jak najbardziej mogą wiązać się z alergią, najpewniej pokarmową, niekoniecznie jednak musi być to alergia na białko. Proszę spróbować zaobserwować po jakich pokarmach nasilają się zmiany skórne i wyeliminować je z pożywienia córki. Warto również wykonać podstawowe testy alergiczne.