Sztywnienie palców u rąk i strzelanie kości a praca w dużej wilgotności powietrza

Dziendobry pracuje jako ociepleniowiec w warunkach duzej wilgotnosci na dworze mam 44 lata,od 2 mies sztywniejo mi 2 palce ,ktorych nie moge sam wyprostowac musze pomoc sobie drugo reko,jak ruszam palcami to strzykajo mi kosci ale nic nie boli, jak zaciskam mocno piesci to sztywniejo mi palce ciezko mi wyprostowac ,poszedlem do sklepu chce zaplacic i jeden palec mi zesztywnial w ktorych trzymalem pieniodze i placilem ,ciezko bylo mi go wyprostowac .czy brakuje mi jakiejs witaminy.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, może być to wynikiem porażenia nerwu odpowiedzialnego za funkcję mięśni prostowników danych palców. Proszę się udać do lekarza ortopedy w celu dokonania badania i ewentualnych badań dodatkowych. Pozdrawiam.