Sztywność nóg, zaburzenia czucia i problemy z równowagą przy łuszczycy

Moja Mama (60 l. ma łuszczycę) odczuwa sztywność nóg, ma słabe czucie w palcach u rąk,często coś jej wypada,ma zachwiania równowagi-idzie "wężykiem",wstając czasami się zatoczy,robiłą już wiele badań,wszystkie podstawowe z krwi, moczu, tomografię głowy,dopplera kończyn dolnych,nic nie wykazano, co jeszcze można zrobić,by znaleźć przyczynę takich zaburzeń i pomóc.
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią objawy są dość mało charakterystyczne, co oznacza, że nie ma takiej możliwości, by tylko na ich podstawie postawić jakąkolwiek konkretną diagnozę. Powinna Pani zatem udać się z mamą na wizytę do specjalisty neurologa, który zbierze wywiad, dokładnie zbada Pani mamę, oceni wyniki wszystkich wykonanych badań oraz wdroży właściwe postępowanie. Może to oznaczać dalszą diagnostykę, rozpoczęcie leczenia lub skierowanie do innego specjalisty.