Jakie mogą być przyczyny zaburzeń równowagi?
Witam, mam 30 lat, od jakiegoś czasu zaburzenia widzenia, równowagi, bóle szyjne, mrowienie mięśni rąk i nóg...po szeregu badań MRI, doppler, badanie błędnika i okulistyczne ok, SM i inne zmiany wykluczone. W RTG kręgosłupa szyjnego:zniesienie lordozy szyjnej,niewielkie obniżenie wysokości krążka C4-C5 z zaostrzeniem tylnych krawędzi trzonów,zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych, trzon C7 przysłonięty przez tkanki miękkie.Czy to tłumaczy te dolegliwości? Sądziłam już, że mam nerwice :(

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Witam,
zalecana jest konsultacja neurologiczna oraz psychiatryczna, w celu wykluczenia czynnika psychicznego.
Pozdrawiam serdecznie
Witam!
Przy prawidłowych wynikach badań dodatkowych, nakreślony przez Panią obraz najbardziej pasuje do zaburzeń emocjonalnych. Wskazany kontakt z psychiatrą, ocena Pani stanu psychicznego i ew. podjęcie leczenia: psychoterapia plus leki p/lękowe.
Powodzenia
W. Łuczkowski.