Szumy w głowie u osoby po 60-tce

Witam Jestem po 60 tce. Niespodziewanie zaczęło się w "mojej głowie" i górnym odcinku szyi jakieś niespotykane, dziwne 'chrupanie, jakby głowa była instrumentem perkusyjnym - grzechotką... Dodatkowo tez miałam uczucie, jakby moje kości głowy rosypaly się na miazgę...Co to mogło być? Mam nadcisnienie, leczę je, niewydolność krażenia też mam leczoną,,, to chyba nie wylew, teraz mam ważne projekty, muszę być zdrowa, a jak tylko porusże głową, to staje sie ona workiem z piaskiem....
KOBIETA, 68 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak schudnąć po 60-tce?

mam 63 lata . Za soba kilka lat trudnej pracy odchudzania . Wreszcie nie tak dawno udalo mi sie zrzucis w sumie 36 kg. Zaczynalam to swoje odchudzanie z waga 111kg.! Na dzien dzisiejszy waga wskazuje od 74 -78 kg. Chcialabym jeszcze zrzucic troche tego balastu ,niestety trudno mi utrzymac w ryzach to co zdobylam ,ale zeby jeszcze zgubic to juz nie potrafie . A moze za duzo wymagam od siebie w tym wieku . Jezeli chodzi o aktywnosc fizyczna to jezdze na rowerze terenowym /niestety nie systematycznie / jak rowniez 2-3 x tyg chodze z kijkami NW. Nie cwicze ...bo.....jestem zdecydowany leniwiec jezeli chodzi o taki ruch . Nie jestem poprostu systematyczna . A do tego ostatnio zauwazylam straszne ciagoty do slodkosci .Czasem wrecz niepohamowane...musze naprawde uwazac .Tak bardzo mi szkoda tych moich straconych kilosow ,nie chcialabym juz byc w tej samej skorze . Ale widze ,ze jest bardzo ciezko . Prosze o jakies wsakazowki co robic ,moze sa jakies suplementy ,ktore pomoglyby mi przezwyciezyc "ochote" na slodkosci . Zaznaczam rowniez ze bralam przez dluzszy czas chrom ..no nie bardzo mi pomogl .Pozdrawiam serdecznie .
63 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Najważniejsze będzie dla Pani wprowadzenie 5-ciu regularnych posiłków w ciągu dnia - co około trzy godziny. Częste jedzenie powoduje utrzymanie stałej glikemii, a więc poziomu cukru we krwi. Dłuższe przerwy między posiłkami mogą powodować hipoglikemię, a więc niedocukrzenie. W takich wypadkach pojawia się głód lub ochota na słodycze. Ta ostatnia pojawia się zwłaszcza w przypadku jedzenia produktów o wysokim indeksie glikemicznym.

Jeśli chodzi o aktywność fizyczną to oczywiście zalecana jest także regularność. Nie musi być to długotrwały trening wysiłkowy, ale jeśli Pani zdecydowała się na rower stacjonarny to najlepiej byłoby na nim ćwiczyć codziennie.

Suplementy wspomagają odchudzanie, a więc są jedynie dodatkiem do diety oraz zwiększonej aktywności fizycznej. Jeśli będzie Pani przestrzegać zasad prawidłowego żywienia i ćwiczyć suplementy mogą nieco pomóc w redukcji masy ciała.

Regularność to podstawa prawidłowej przemiany materii. Dlatego to w Pani przypadku wydaje mi się kluczem do dalszej utraty masy ciała.

Pozdrawiam serdecznie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Sarkoidoza po 60-tce

witam,mam 60 lat i od dwóch lat choruje na sarkoidoze /w tej chwili jest ok./lekarz zasugerowal mi badanie densytometryczne ,czy to ma sens i czy sarkoidoza może być przyczyna osteoporozy a ponadto jeszcze mi zalecil badania kardiologiczne/m.in./holtera/ nadmieniam ze czuje się dobrze i nie zauwazylam zadnych istotnych zmian w moim samopoczuciu i czy mogę się już czuc wyleczona z tej sarkoidozy /była to sark. o ostrym charakterze pozdrawiam-irena
KOBIETA, 60 LAT ponad rok temu
Lek. Rafał Gryszkiewicz
90 poziom zaufania

Witam, badanie densytometrycznie kości jest wskazane u kobiet po menopauzie niezależnie od faktu sarkoidozy i ma ono sens wobec profilaktyki osteoporozy (nie zaleca się przyjmowania leków zapobiegających osteoporozie "w ciemno"). Sarkoidoza może być również (w ok. 30%) przyczyną arytmii, mogących zagrażać życiu, stąd badanie holterowskie jest sugerowane, aby wykluczyć ew. zaburzenia rytmu serca.
Obecnie nie istnieją kryteria pozwalające na 100% pewność, że sarkoidoza nie będzie miala charakteru przewlekłego i nie pojawią się nawroty choroby w przyszłości, stąd zalecane są regularne kontrole u lekarza prowadzącego.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty