Szybkie spadki hemoglobiny

Witam! Mój mąż ma 39 lat. Bardzo szybko spada mu wartość hemoglobiny. W ciągu 3 miesięcy hemoglobina spadła mu z 12 do 7 g/dl. Jaka może być przyczyna takiego pogorszenia? Bardzo proszę o odpowiedź . Anna

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wykluczyć należy chorobę nowotworową, choroby zapalne przewodu pokarmowego (ch. Crohna, Colitis ulcerosa), krwawienia, w tym przede wszystkim hemoroidy. Wskazany jest przede wszystkim pilny kontakt z lekarzem (w razie pogorszenia stanu zdrowia, osłabienia, zawrotów głowy bezpośrednio należy zgłosić się do szpitala).