Tabletki antykoncepcyjne a zgaga, nudności, senność i zmęczenie

Witam, Moj problem polega na tym ze własie rozpoczełam brać tabletki antykoncepcyjne, biore je 2 tygodnie, ale miesiączka w która zaczełam je brac spozniła sie o 10 dni, teraz mam bardzo wrazliwe i bolesne piersi, czuje sie bardzo zmęczona i senna, mam zgage i cały czas czuje nudnosci bardzo ciągnie mnie w dole brzucha i od tygodnia mam podwyższoną temperature, i nie wiem czy to skutki uboczne tabletek czy ciąża a dodam że tydzień temu test wyszedł negatywniw ale nadal sie martwie. dziękuje

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji można wykluczyć ciążę. Jeśli dolegliwości nie ustąpią w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u ginekologa.