Plamienia przy tabletkach Ovulan a ochrona antykoncepcyjna

Dobry wieczór. Ja z takim pytaniem. biore od niedawna tabletki ovulan i przy drugim opakowaniu wystapily wlasnie plamienia , niekiedy wygladalo to na jednodniowy lekki okres..nie wiem czy to ma wpływ na ogolny cykl i sie martwie czy gdybym chciala rozpoczac wspolzycie tabletki skutecznie mnie ochronią mimo tych plamien..

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Dodatkowe plamienia mogą być jednym ze skutków ubocznych stosowania antykoncepcji hormonalnej. Nie ma to jednak wpływu na skuteczność antykoncepcyjną. Jeśli plamienia nie ustąpią w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.