Plamienie przy tabletkach antykoncepcyjnych

Witam, biorę w tej chwili drugie opakowanie Yasminelle i pod koniec pierwszego pojawiło się krwawienie, które trwało około dziesięciu dni. Kolejne opakowanie wzięłam od razu po skończeniu poprzedniego (wyjątkowo nie robiłam przerwy) i znów po kilku dniach zaczęło się plamienie. Dodam, że wcześniej już brałam te pigułki (miałam kilka miesięcy przerwy) i też męczyły mnie na początku te plamienia, niestety nie pamiętam jak długo. Chciałabym się dowiedzieć, czy podczas plamienia zachowana jest ochrona przed ciążą, czy należy stosować dodatkowe zabezpieczenie. Pozdrawiam (ina, 25lat).

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Plamienia należą do skutów ubocznych tabletek antykoncepcyjnych. Nie mają związku ze skutecznością antykoncepcyjna, więc nie musi się Pani martwić. Producent podaje, że plamienia mogą się pojawiać przez pierwsze 3 miesiące stosowania.

Pozdrawiam!