Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Plamienie przy tabletkach antykoncepcyjnych

Witam, biorę w tej chwili drugie opakowanie Yasminelle i pod koniec pierwszego pojawiło się krwawienie, które trwało około dziesięciu dni. Kolejne opakowanie wzięłam od razu po skończeniu poprzedniego (wyjątkowo nie robiłam przerwy) i znów po kilku dniach zaczęło się plamienie. Dodam, że wcześniej już brałam te pigułki (miałam kilka miesięcy przerwy) i też męczyły mnie na początku te plamienia, niestety nie pamiętam jak długo. Chciałabym się dowiedzieć, czy podczas plamienia zachowana jest ochrona przed ciążą, czy należy stosować dodatkowe zabezpieczenie. Pozdrawiam (ina, 25lat).

KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Plamienia należą do skutów ubocznych tabletek antykoncepcyjnych. Nie mają związku ze skutecznością antykoncepcyjna, więc nie musi się Pani martwić. Producent podaje, że plamienia mogą się pojawiać przez pierwsze 3 miesiące stosowania.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy