Plamienia przy zmianie tabletek antykoncepcyjnych

Witam, antykoncepcję stosuję od 14 miesięcy, przez 6 miesięcy brałam asub***, potem sten*** przez 6 miesięcy, teraz znów wróciłam do asub***. Zażyłam pierwsze opakowanie i zrobiłam 7-dniową przerwę, następnie wzięłam 2 opakowania pod rząd i teraz przy 3 ostatnich tabletkach dostałam delikatne brązowe upławy i od tygodnia mam obrzmiałe i bolesne piersi. Co jest tego przyczyną?

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Prawdopodobnie jest to reakcja na brak przerwy między opakowaniami. Organizm bardzo wielu kobiet reaguje plamieniami pod koniec kolejnego opakowania, jeśli między jednym a drugim nie było przerwy. Proszę po skończeniu tego blistra zrobić zwykłą 7-dniową przerwę i normalnie rozpocząć kolejne opakowanie. W następnym cyklu nie powinno już być tych plamień. Pozdrawiam