Brązowe plamienia podczas zażywania tabletek antykoncepcyjnych

Witam! Mam 20 lat, od jakichś 3-4 dni zauważyłam u siebie brązową wydzielinę (z krwią) i lekki ból brzucha. Od jakichś 7 miesięcy biorę tabletki Yasminelle z tym, że pomiędzy 3 ostatnimi opakowaniami nie zrobiłam 7-dniowej przerwy. Plamienie pojawiło się jakieś 8-10 tabletek przed końcem 3 opakowania. Ostatni stosunek uprawiałam jakieś 2,5 tygodnia temu, ale z chłopakiem stosujemy jeszcze metodę przerywaną bądź prezerwatywę (gdy wytrysk jest w "środku"). Dodam, że tabletki zażywam regularnie z dokładnością do 1-2 godzin i nigdy nie zapomniałam o przyjęciu tabletki. Czy jest możliwe, żeby to była ciąża? Może to jakieś objawy choroby albo wina tabletek. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Witam serdecznie, plamienia śródcykliczne są objawem niespecyficznym i mogą sugerować występowanie wielu chorób i zaburzeń. W przedstawionej sytuacji najbardziej prawdopodobna przyczyną dolegliwości jest przyjęcie trzech blistrów tabletek antykoncepcyjnych bez wykonywania przerw. W obecnej sytuacji wskazane jest dokończenie bieżącego opakowania i następnie wykonanie 7-dniowej przerwy. Utrzymywanie się plamienia będzie wskazaniem do konsultacji ginekologicznej. Jeżeli przyjmowała Pani tabletki regularnie, ryzyko ciąży jest znikome. Pozdrawiam