Plamienie, krwawienie i ból podbrzusza podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnyc

Witam mam problem od 3 msc nie zrobiłam przerwy 7 dniowej miedzy tabletkami (yasmin) i aktualnie biore 3opakowanie i pojawiło sie plamienie krwawienne i ból podbrzusza , regularnie współżyje czy jest jakaś szansa że to ciąża ??

Witam. Szansa na zajście w ciążę w tej sytuacji jest niewielka. Objawy najprawdopodobniej są wynikiem kumulacji działań niepożądanych tabletek antykoncepcyjnych spowodowanej brakiem 7 dniowych przerw w ich stosowaniu.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Szanse, że przyczyną opisanych objawów jest ciąża, są znikome. Bardziej prawdopodobne, że jest to konsekwencja przyjęcia 3 opakowań tabletek bez przerwy.