Brązowe upławy: Co może być tego powodem?

Witam. Za 3 dni kończę opakowanie tabletek anty i będę miała 7 dniową przerwę. Martwi mnie to że 3 dni przed końcem pojawiły mi się brązowe upławy, a wieczorem pojawiła się krew tak jakby zaczynała mi się miesiączka. Czy mam powody do zmartwień? Co może być przyczyną? Tabletki biorę regularnie od 8 miesięcy ostatnio miałam stresujące dni, pobolewa mnie też brzuch od czasu do czasu.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Plamienia śródcykliczne są jednym z działań niepożądanych tabletek antykoncepcyjnych. Jedną z przyczyn może być źle dobrana dawka hormonów zawartych w tabletkach. Gdyby plamienia pojawiły się w kolejnych cyklach należy skontaktować się z ginekologiem celem zmiany tabletek na inne.
Pozdrawiam