Brązowe upławy i skrzepy krwi pomiędzy miesiączkami - co jest ich przyczyną?

Witam serdecznie. Stosuję antykoncepcję doustną. W obecnej chwili rozpoczął się 2. tydzień przyjmowania tabletek. Nieoczekiwanie wystąpiły bardzo silne, brązowe upławy, o nieokreślonym zapachu, wraz z niewielkimi skrzepami krwi. Co może to oznaczać?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Najprawdopodobniej wystąpiło u Pani krwawienie/plamienie podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych. To jedno z najczęściej występujących działań niepożądanych. Sytuacja powinna się unormować po 2.-3. opakowaniach. Jeśli nadal jest Pani zaniepokojona, lub plamienia będą się powtarzać, proponuję kontakt z Pani ginekologiem.