Tabletki antykoncepcyjne i negatywny wynik testu a ryzyko ciąży

Zażywam Cerazette od 3 msc. Nie miesiączkuję. Ponieważ w ostatnich dniach boli mnie podbrzusze i jajnik - wykonałam test ciązowy. Był negatywny. Ostatnio współżyłam 17 dni temu. Czy musze się obawiać, że wynik może sie jeszcze zmienić w przeciągu paru dni czy jest to już na pewno?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Po takim czasie od ostatniego współżycia wynik testu ciążowego powinien być wiarygodny. W razie wątpliwości proszę wykonać laboratoryjne oznaczenie poziomu betaHCG we krwi. W celu ustalenia przyczyny braku krwawienia warto udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.