Tabletki M21 a ryzyko ciąży

Witam, wczoraj kochalam sie z mezem w prezerwatywie ktora zsunela na zewnatrz maz zalozyl ją od nowa. boje sie ze mogl dotknac palcami swojego czlonka a pozniej prezerwatywe pozniej chwile sie kochalismy wytrysk nastapil w prezerwatywe na zewnątrz. Biore tab M21 ale w ciagu kilku dni przed wzieciem tabletki mialam luzny stolec i raz chyba po wzieciu tabletki i boje sie ze moge byc w ciazy? Do 12 h przyjelam 4 tabletki M21 na raz po 12h znowu na raz 4 slyszalam ze dzialaja tak samo jak tab 72h?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli biegunka wystąpiła do 4 godzin po przyjęciu tabletki to ochrona przed ciążą mogła zostać obniżona. Stosowanie większej ilości niż zalecana tabletek hormonalnych jest wysoce nierozsądne i może skutkować wystąpieniem powikłań. W celu weryfikacji ciąży należy wykonać test po 14 dniach od ryzykownego stosunku. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.