Tabletki poronne od ginekologa

Witam. Czy ginekolog może zapisać tabletki poronne? Jeżeli tak to od czego to zależy?

Judyta Samul-Jastrzębska

Witam. Lekarz ginekolog może przepisać tzw. "tabletkę 72 godziny po". Tabletka działa już po zapłodnieniu, jednak jeszcze przed implantacją zarodka w ścianie macicy. Nie jest więc środkiem wczesnoporonnym sensu stricto.Tabletkę należy zażyć przed upływem 72 godz. po stosunku.Ginekolog przepisuje lek po zebraniu wywiadu i zbadaniu pacjentki.
Więcej informacji znajdzie Pani pod adresem http://portal.abczdrowie.pl/tabletka-72-h-po

Aleksander Ropielewski

Tak zwane tabletki antykoncepcyjne "morning after" maja skuteczność w 72h od stosunku. Im wcześniej się je przyjmie tym większa szansa na ich skuteczność. To czy lekarz je zaleci zależy od wskazań medycznych i od przekonań moralnych lekarza (jeżeli się nie zgodzi ma obowiązek wskazania lekarza, który to zrobi).

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski