Tachykardia zatokowa u 5-latki

Witam! moja córka ma 5 lat i stwierdzono u niej tachykardię zatokową , czy jest to coś poważnego?Nosiła Holtera cała dobę i wykazał średni puls 118, minimum 68 a maksimum 205. Badania krwi i tarczycy w normie , elektrolity też. pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Tachykardia zatokowa to zaburzenie rytmu, które polega na przyspieszeniu częstości serca. Niestety nie napisała Pani z jakiego powodu wykonano badanie, czy dziecko na coś choruje, czy przyjmuje jakieś leki, itd. Szczegółowa analiza danych klinicznych jest bowiem niezbędna do postawienia konkretnej diagnozy. W tym celu proszę zatem skonsultować się z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.