Czy mogę mieć tachykardię zatokową?

Witam.Od mniej więcej tygodnia czuje ucisk w klatce piersiowej, zaciskanie w szyi, chwilami kłucie serca oraz osłabieni . Po jednorazowym EKG i pomiarze ciśnienia 160/86 oraz tętna 120, lekarz podejrzewa u mnie tachykardię zatokowa. Mierząc tętno w domu wynosi ono 90 do 96 bez tabletki a po tabletce 68 do 84 Przepisał mi 1/4 tabletki Lokren. Wizytę u kardiologa mam dopiero w kwietniu i boję się przyjmować leki bez potwierdzenia choroby . Morfologia jonogram i tsh wyszły dobrze. Czy po jednym pomiarze można stwierdzić taka chorobę ? Czy takie ciśnienie i tętno może być chwilowe ? W ostatnim czasie towarzyszy mi dużo stresu i nerwowe zachowanie.

Dzień dobry,

Tachykardia może mieć wiele przyczyn, w celu potwierdzenia tego rodzaju zaburzeń rytmu proszę wykonać 24h EKG metodą Holtera. Nie należy obawiać się leku- pomoże obniżyć ciśnienie tętnicze i częstość pracy serca, zapobiegając patologicznej przebudowie mięśniówki serca (przewlekła tachykardia oraz nadciśnienie tętnicze mogą prowadzić do niewydolności tego narządu). Odpowiadając na ostatnie pytanie- objawy mogą mieć podłoże psychiczne, jednakże należy przeprowadzić dokładną diagnostykę kardiologiczną.