Tarczyca o jednorodnej normoechogenicznej strukturze u 27-letniej osoby

Witam prosze o interpretacje wyniku USG TARCZYCY: głowica 7,5 MHz Tarczyca o jednorodnej normoechgenicznej strukturze. W lewym płacie drobna torbiela do 6 mm śr. Objętość płata prawego 12ml, lewego 8ml- objętość całkowita w normie wieku, przewaga płta prawego. Strultur heterogennych w obrębie szyi nie stwierdza się. Prosze o interpretacje. Pozdrawiam

Wynik prawidłowy. Niewielka torbiel w tarczycy nie ma znaczenia klinicznego i nie jest podejrzana o tło rozrostowe. Oczywiście wynik powinien zinterpretować endokrynolog uwzględniając wyniki badań laboratoryjnych stężeń hormonów tarczycy.