Niepowiększona tarczyca w badaniu usg

Proszę o interpretację USG.Tarczyca niepowiększona. Objętość 12ml. W lewym płacie 2 ogniska o mieszanej echogeniczności (lito-torbielowate).Większe o wymiarach 1,5x0,9x2,3ze zwapnieniem ok.0,1cm i mniejsze o wymiarach 1,2x0,6x1,3cm.W prawym płacie ognisko o zmniejszonej echogeniczności o wymiarach 0,8x0,6x1,1.Pozostały miąższ obu płatów jednorodny.LP1,6x1,4x5,2 PP1,6x1,5x5,2.Więzina 0,3cm

Witam serdecznie.
Objętość tarczycy jest prawidłowa. Jeśli chodzi zaś o obecne w niej guzki to zdecydowanie wymagają one dokładniejszego badania poprzez wykonanie biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej. Guzki pęcherzykowe są dość częste w populacji i tylko niewielka część nich wykazuje charakter złośliwy. W celu ustalenia strategii dalszego postępowania proszę skonsultować się z prowadzącym endokrynologiem.