Jaka jest interpretacja wyniku badania USG tarczycy u chorej na Hashimoto?

Witam Bardzo proszę o interpretację USG tarczycy, Płat prawy 1,40x1,45x3,75cm Płat lewy 1,32x0,99x4,0cm 3 mm Echogeniczność nieco obniżona. W płacie prawym obszar o podwyższonej echogeniczności o wym 4 mm.W lewym płacie torbielka 2 mm. Gruczoły przytarczyczne niepowiększone . Okoliczne węzłychłonne niepowiększone. Wskazana dalsza kontrola. Dodam że choruję na hashimoto. Dziękuję za odpowiedz.

Lek. Wojciech Zygmunt

Wymiary tarczycy w normie. Obniżona echogeniczność może być wynikiem przewlekłego stanu zapalnego (choroba Hashimoto). Obszar o podwyższone echogeniczności powinien być poddany biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej (jeżeli jest to możliwe, gdyż jest bardzo niewielki). Torbiel niewielka (do obserwacji). Na pewno należy powtórzyć badanie po wskazanym przez endokrynologa czasie. Pozdrawiam i życzę zdrowia.