Test obciążenia glukozą w 26. tygodniu ciąży przy wadze 105 kg

Witam.Jestem w 26 tyg ciąży i ważę 105kg.Miałam robioną krzywą po obciążeniu 75g glukozy rozpuszczona w 200 ml wody.Wyniki:na czczo-91,po 1h-176,po 2h-141.Czy to oznacza że czeka mnie insulina.Z góry dziekuję za odpowiedź. Kasia

Lek. Tomasz Budlewski

Wyniki nie wskazują na cukrzycę. Sądzę że konieczna jest odpowiednia dieta. Proszę udać się do ginekologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.