Testy skórne na alergię i dieta

Dzień dobry Moje 2 córki (bliźniaczki) mają obecnie po 5 lat. Dzisiaj wykonaliśmy testy skórne-są uczulone na: jajo kurze, kurczak, wieprzowina, dorsz, mąka pszenna, ryż, jabłko + alergie wziewne (trawy, drzewa,kurz) W lutym 2015 wykonaliśmy w ALAB FoodProfil 45IgG - w wynikach alergia na: białko i żółtko jaja kurzego, gluten, pszenica,ryż, kukurydza, czosnek, pomarańcza,kurczak, sezam, orzech laskowy i włoski, banan, drożdże. Pytanie: czym karmić dzieci i jak ułożyć ich jadłospis?

Dzień Dobry,

po pierwsze należy rozróżnić typ alergii. Testy skórne mówią nam o alergii IgE-zależnej, w tym przypadku produkty, na które wykazano alergię należy całkowicie wyeliminować z diety na długi okres czasu, niekiedy nawet na całe życie. Alergie IgG-zależne(tutaj test FoodProfil) są natomiast alergiami typu III, czyli opóźnionymi, produkty, na które wyszły tutaj nadwrażliwości należy wyeliminować z diety na pewien okres czasu a potem stopniowo wprowadzać je do diety - tzw. dieta eliminacyjno-rotacyjna.
W związku z wynikami pozytywnymi testów skórnych dzieci powinny być pod opieką alergologa.
W celu dobrania odpowiedniej diety na podstawie obu badań należy skonsultować się z dietetykiem.

Pozdrawiam,
mgr Natalia Główka
www.nutricus.pl

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie,

Zachęcam do skorzystania z usług dietetyka, który specjalizuje się w alergiach i nietolerancjach pokarmowych.
Konieczna jest eliminacja wyżej wymieniowych pokarmów. Dlatego też efekt może przynieść dieta eliminacyjno-rotacyjna.
Warto skonsultować się ze specjalistą w tej dziedzinie, ponieważ eliminacja pokarmów na "własną rękę", bez prawidłowo zbilansowanego jadłospisu, może doprowadzić do niedoborów pokarmowych.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.
Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

Warto również przeczytać: Alergia a nietolerancja pokarmowa z czym to się je? http://poznan.mojdietetyk.pl/artykuly/alergia-a-nietolerancja-pokarmowa-z-czym-to-sie-je.html?c=8