Toksoplazmoza po raz drugi w ciąży

Witam! jestem w 14tyg ciąży. mój 3 wynik na toxo to IgG >700 a IgM 6.09 czy to możliwe że przechodzę drugi raz toxo w ciąży? Przecież mam tak wysokie IgG jakby oznaczały starą toxo. Ale co z tym IgM? wychodzi na świeżą infekcję. Tak mnie poinformowały Panie przy wydawaniu wyników. Proszę o szybką odpowiedź! Z góry dziękuję!

Lek. Tomasz Budlewski

Bez podania norm obowiązujących w danym laboratorium i porównania ich z poprzednimi wynikami nie można się wypowiedzieć. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa.