Tomografia komputerowa klatki piersiowej przed i po podaniu kontrastu

przed i po dożylnym podaniu środka kontrastowego W badaniu KT klp w obrębie płuca lewego podopłucnowo w s..9widoczny jest drobny guzek o śr.4 mm.w segm.6 płuca L widoczne jest niewielkie pasmo zagęszczeń miąższowych o dł.ok. 1,5cm.Stłoczenie rysunku płucnego stwierdza sie przy tylnej ścianie klp w segm.10-tym płuca P. Pozatym miąż płucny prawidlowo powietrzny bez uchwytnych zmian ogniskowych.W obrębie śródpiersia nie uwidoczniono powiększonych węzłów chłonnychJamy opłucnowe bez obecnosci płynu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na obecność zmian w obrębie płuca lewego. W celu ustalenia rodzaju zmiany konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Z otrzymanym wynikiem badania proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.