Tomografia komputerowa z kontrastem
Witam, mam 39 lat, raz w miesiącu podczas miesiączki mam migrenę (pierwsze 3 dni) w poniedziałek miałam tomograf z kontrastem dlaczego musiałam go mieć podany , czy coś jednak jest nie tak i lekarz chciał to lepiej zobaczyć, czy kontrast jest tylko standardem?

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Przebieg badania tomografii komputerowej
Witam serdecznie,
Kontrast w badaniu TK służy do określenia charakteru zobrazowanej zmiany. W niektórych przepadkach, badanie TK z kontrastem jest postępowaniem standardowym więc nie ma powodów do niepokoju.
Proszę się nie martwić tylko udać z wynikiem badania TK do lekarza prowadzącego w celu konsultacji.
Pozdrawiam.